Колпино
Ваш город Колпино?

Вакансия в архиве
№ 31477730
19 апреля 2019

Работа в Колпино / Вакансии / Административная работа, секретариат, АХО / Другое / Specialist at Contracts Administration Division

Specialist at Contracts Administration Division

По договорённости
ХОЛДИНГ ТИТАН-2
Клиент SuperJob с 2008 годаБолее 5000 сотрудников
«ТИТАН-2» — российский строительный холдинг, сооружающий объекты атомной и тепловой энергетики, нефтегазовой и химической промышленности. В...
Вакансия перемещена в архивВероятно, эта вакансия закрыта. Но у нас есть много других похожих вакансий, которые могут Вас заинтересовать.
Показать описание вакансии
Обязанности:

- Day-to-day managing various Subcontracts, administration of the changes on the project site; - Control over compliance of project activities with the Main Contract and Subcontracts; - Mediation of various issues on the project site with the Customer and the Subcontractors; - Drafting and approval of various subcontracts and addendums (supplies, works, services); - Claim analysis, determination drafting, development of resolution strategy.

Требования:

- Univercity degree in construction engineering, business administration, economics; - Contract administration upstream/downstream, procurements, claims; - Construction project experience in power/energy, abroad experience highly appreciable; - Position related work experience, years 5+; - Computer skills - High; - Knowledge of English – Fluent (Finnish-advantage).

Условия:

- Place of work (as applicable): Pyhäjoki Office, «Temporary Site Office»; - Business hours, schedule-week-5 days, weekends 2.
Навыки:
  • Английский язык (cвободное владение)